Telewizja internetowa zapewnia elastyczność, o której wcześniej można było tylko marzyć. Nie tylko możesz określić swój własny program, możesz nawet zdecydować, kiedy i gdzie chcesz go obejrzeć, a także czy chcesz zatrzymać się pomiędzy pójściem do kuchni. Istnieje duży wybór seriali, filmów i filmów dokumentalnych wszystkich dostępnych gatunków.  

telewizor photo

Jak oglądać telewizje online?

Jeśli chcesz oglądać telewizję, nie potrzebujesz już systemu satelitarnego, połączenia kablowego lub dostępu DVB-T2: stacje telewizyjne, usługi online i dostawcy transmisji strumieniowych oferują również programy i filmy za darmo w formie transmisji na żywo w Internecie. Oglądanie telewizji online jest zatem możliwe w dowolnym miejscu i czasie. Czy to na telewizorze, komputerze / laptopie, tablecie czy smartfonie – wybór należy do ciebie.

Transmisje na żywo i biblioteki multimediów internetowych stacji telewizyjnych

Istnieje wiele sposobów oglądania telewizji online. Stacje telewizyjne nadają swój sygnał bezpłatnie lub za opłatą za pośrednictwem własnych platform (np. Strony internetowej, aplikacji) lub dużych zewnętrznych dostawców w Internecie. Dostępne kanały telewizyjne można przesyłać strumieniowo na żywo, a dodatkowe treści na żądanie można wywołać.

Oglądaj telewizję online na smartfonie i smart TV

Jeśli chcesz oglądać telewizję online w podróży na smartfonie lub tablecie, oprócz istniejącej umowy możesz zarezerwować pakiety telewizyjne u niektórych operatorów telefonii komórkowej. Duzi operatorzy komórkowi, oferują płatne pakiety telewizyjne. Są też darmowe alternatywy! Dzięki aplikacjom możesz oglądać telewizję online za darmo na smartfonie, tablecie i smart TV. Tutaj programy telewizyjne z wybranych kanałów telewizyjnych są nadawane na żywo i mogą być również przesyłane strumieniowo na żądanie. Stacje telewizyjne oferują również własne bezpłatne aplikacje na smartfony, tablety i Smart TV. Jeśli możesz obejść się bez telewizji na żywo, ale chciałbyś mieć duży wybór aktualnych filmów i seriali, masz do dyspozycji płatne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Sky X, Netflix, Amazon Video, Maxdome, Flimmit lub Disney +. Aby upewnić się, że wybór spełnia również twoje życzenia, warto skorzystać z bezpłatnej subskrypcji próbnej. Wszystko to jest jednak możliwe, o ile posiadasz szybki Internet. W zależności od aplikacji i liczby użytkowników, na połączenie danych są nakładane różne wymagania.

W przypadku pojedynczego użytkownika zalecana jest minimalna prędkość pobierania 16 Mbit / s do strumieniowania online (np. Netflix, Amazon Prime), ale optymalna jest co najmniej 20 Mbit / s. Jeśli 2 osoby przesyłają strumieniowo w tym samym czasie, wymagane jest 50 Mbit / s dla bezproblemowego korzystania z Internetu. Do przesyłania strumieniowego online za pośrednictwem telewizora (o rozdzielczości Full HD, 4k) zalecana jest prędkość pobierania od 25 Mbit / s. W przypadku telewizji internetowej (IPTV) wskazana jest prędkość pobierania 32 Mbit / s. W zależności od usługi i urządzenia używanego do oglądania telewizji na żywo lub transmisji strumieniowej na żądanie potrzebujesz tylko przeglądarki internetowej lub aplikacji odpowiedniego dostawcy. Wystarczy otworzyć sklep z aplikacjami na swoim smart TV, tablecie lub smartfonie i zainstalować żądaną aplikację.

Jak to działa?

Telewizja internetowa stała się teraz alternatywą dla tradycyjnej telewizji. Już sama elastyczność otwiera zupełnie nowe możliwości. W zależności od upodobań istnieje bardzo duży wybór dostawców usług z indywidualnym wyborem i we wszystkich przedziałach cenowych. Stosunkowo niska cena większości dostawców, bezpłatny okres próbny i elastyczny okres anulowania sprawiają, że możesz wybrać ofertę dostosowaną do twoich potrzeb. Kanały telewizyjne pozwalają też oglądać filmy za darmo online. Możesz naprawdę spróbować wszystkiego i dopiero wtedy zdecydować, który program telewizyjny naprawdę ci pasuje.

Post Comment