Niedawno wystartowała gra o nazwie Overwatch. Gra ta w dosyć krótkim czasie zdobyła bardzo dużą popularność i to już w zamkniętej fazie beta. Dowiedzmy się o co dokładnie chodzi w tejże grze?

Overwatch wydane zostało przez Blizzard Entertainment, które znacznie zapewne z takich gier jak Starcraft czy też Diablo. Akcja miejsce w przyszłości. Tak naprawdę to Overwatch jest organizacją, która zjednoczyła bardzo wybitnych żołnierzy oraz naukowców z bardzo różnych zakątków świata, aby pomogli oni zakończyć konflikt globalny oraz zaprowadzić na świecie pokój. W nowym oraz spokojnym świecie ludzie z kolei się skupili na postępie, wynalazkach oraz eksperymentach, a wpływy samej organizacji słabły, aż została w końcu rozwiązana.

Rozgrywka sama w sobie się skupia na walce strategicznej o przewagę na mapie oraz nie jest to zdecydowanie jakaś tam bezmyślna strzelanina. Są tak naprawdę dwa typy gier. Pierwszy to przyjęcie punktu, a więc trzy mapy oraz ładunek – cztery mapy. W pierwszym dwie drużyny walczą o miejsca konkretne strategiczne, jednak atakuje, a druga ich broni. Obrońcy z kolei muszą do końca czasu rozgrywki wytrzymać. Drugi to sam tryb gry, który polega zaś na dostarczeniu ładunku do punktu określonego, a drużyna przeciwna ma to im uniemożliwić. Warto na pewno zaznaczyć, że gra się skupia na drużynowej współpracy, strategicznych zdolnościach jak i także adaptacji do konkretnej sytuacji. Na pewno tutaj się nie sprawdzą w żadnym wypadku zagrywki samodzielne.