„Sęp” stanowi kryminał, który od początku do końca trzyma widzów w napięciu i przypadnie do gustu każdemu, kto ceni klimat prawdziwych thrillerów. Jego reżyserem i autorem scenariusza jest reżyser teatralny Eugeniusz Korin. Thriller stanowi jego debiut filmowy. Film został nakręcony w 2011 roku. Za produkcję „Sępa” odpowiadają Sylwia Wilkos Klaudiusz Frydrych i Roman Gutek. Ciekawostką jest fakt, że po raz pierwszy w historii kinematografii, ścieżka dźwiękowa do filmu została w całości stworzona przez Archive – ceniony brytyjski zespół muzyczny. Jest to swoisty ewenement w polskim kinie. „Sęp” rozwija intrygującą historię, a w dodatku został mistrzowsko zagrany przez szerokie grono najlepszych polskich aktorów.

tv photo

Fabuła filmu „Sęp”

W „Sępie” przedstawiona zostaje historia, podczas której w centrum Europy dochodzi do nagłych, niespodziewanych i pozbawionych śladów zniknięć ludzi. Śledztwo przejmuje policjant zwany Sępem. Pseudonim Sęp należy do wyzbytego uczuć nadkomisarza Aleksandra Wolina. Jest on osobą zimną, nieprzekupną i bez zobowiązań. Zmienia się to jednak w sytuacji, gdy poznaje Nataszę. Kobieta różni się od tych, które spotykał wcześniej w swoim życiu. Sprawia ona, że u hardego policjanta zaczynają się budzić nieznane mu dotąd uczucia.

Od tej chwili bohater rozpoczyna ryzykowną grę z przeciwnikiem, który nieustannie wyprzedza go o krok. Dzięki śledztwu rozpozna podwójne życie ludzi, a jego – dotychczas skuteczne logiczne myślenie – doprowadzi go do pułapki bez wyjścia. Sęp nie będzie już łowcą, lecz stanie się zwierzyną. Nagle będzie zmuszony odpowiedzieć sobie na pytanie: czy istnieje coś ważniejszego od życia? Świat policjanta okaże się balansować pomiędzy rozumem a namiętnością, manipulacją a logiką.

Czy Sęp przekona się, jak niepewne i zarazem cenne jest ludzkie życie? Czy miłość okaże się siłą zwalczającą to, co złe?

Fabuła kryminału jest niezwykle wciągająca, a odbiorca do końca pozostaje w niepewności i oczekiwaniu na dalszy rozwój akcji. Skomplikowana historia „Sępa” została zręcznie wykreowana; wiele w nim nietuzinkowych zwrotów akcji i intryg, które przyciągają do ekranu i wciągają widzów w uważne śledzenie fabuły. Klimat filmu buduje nie tylko intrygująca historia, ale także niesamowita ścieżka dźwiękowa brytyjskiego zespołu Archive.

W filmie „Sęp” zagrali najlepsi polscy aktorzy, tacy jak: Daniel Olbrychski, Michał Żebrowski, Paweł Małaszyński, a także Anna Dereszowska, Mirosław Baka, Anna Przybylska, Piotr Fronczewski, Andrzej Seweryn, Andrzej Grabowski. Realizacja zdjęć do „Sępa” trwała około czterdzieści siedem dni.

Post Comment